KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16723085

nr 1672 3085

Inga Berg

(1912-1995), Sverige

Original till boken "Plupp kommer till stan". Signerad, akvarell, 1977,17x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x38 cm

Inga Berg, svensk bildkonstnär född i Örebro 1912, död 1995 .

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 13 januari 2025
kl 20:20:36

Inga Berg

Läs mer om Inga Berg